IT Вакансії

Хто такий Product Manager, як стати PM у 2022 році

Беріть більше завдань, де потрібно порахувати ефект грошей. Очевидно, робота менеджера по продукту дуже багатогранна і відповідальна. Для комплексного позитивного результату важливим є кожен етап.

Такий фахівець тісно взаємодіє з керівним складом, маркетологами, менеджерами з продажу, рядовими працівниками, фахівцями у технічній галузі. Подібна специфіка трудового процесу потребує комунікабельності, стриманості та наполегливості. https://wizardsdev.com/ Продукт-менеджер повинен створювати позитивну робочу атмосферу. Це підвищує ефективність всього підприємства. Насправді, це може навіть заважати, оскільки комунікація має приносити максимальну користь на кожну хвилину розмови.

  • Але його роль завжди – генерування ідей, створення стратегії розвитку, планування та контроль виконання поставлених завдань.
  • Ви окреслюєте шлях, який повинен пройти користувач для отримання цінності продукту.
  • Тому отримання нової кваліфікації сьогодні є актуальним.
  • Маркетинг product manager важливий для проєктів, де сам продукт не є унікальним рішенням, але попит на цю категорію товарів досить великий, щоб якісно просувати неунікальні речі.
  • Його роль, навички і компетенції відрізнятимуться залежно від розміру та структури компанії.

Продукт завжди передбачає досвід користувачів. Тому, щоб успіхом вивести своє рішення на ринок, product менеджеру потрібно знати UX (User Experience). Це означає, що в процесі створення продукту він повинен не просто описувати функціонал, а намагатися передати призначений для користувача досвід і внести до ТЗ всі аспекти взаємодії з системою. Я працюю в корпоративному маркетингу з 2010 року. Компанії були абсолютно різні, але переважно це IT-сектор.

Навіщо потрібні продакт-менеджери

Якщо ви тяжко переносите невдачі і боїтеся робити помилки, подумайте кілька разів, перш ніж йти в продакт-менеджмент. Надаючи вашу електронну адресу, ви погоджуєтесь з нашою Політикою приватності. Скористуйтеся формою входу або введіть інший. 82% опитаних працюють у продуктових компаніях, майже 10% — у сервісних компаніях, що мають власні продукти, а трохи більше 6% — у виключно сервісних компаніях.

хто такий product marketing manager та як ним стати

Такий обсяг інформації лякає навіть фахівців із досвідом. Дуже складно бути професіоналом у всьому перерахованому вище одночасно. Звичайно, product management — складна наука, але ніхто не вимагає опанувати її за один день. Робота у продуктовій команді на іншій позиції буде плюсом. Наприклад, продуктовий маркетолог вже розуміє, як виявити потреби цільової аудиторії, які метрики важливі для зростання продукту та як тестувати гіпотези для їхньої оптимізації. Також він розуміє, як взаємодіють різні фахівці у команді та у кого яка зона відповідальності.

Без яких якостей не обійтися?

Від того, як ви даєте фідбек, залежатимуть відносини з командою та результати роботи. Вам потрібно давати зрозумілий та конкретний фідбек, який не знижує мотивації колег. Про те, як це робити, розповіли у статті про 5 помилок зворотного зв’язку. Ви погоджуватимете з СЕО вакансії marketing manager та стейкхолдерами своє бачення продукту. Також потрібно вміти продавати свої ідеї команді, щоб надихати її. Якщо ви швидко втомлюєтеся від дзвонів і робочих чатів, не любите командну роботу і не вмієте порозумітися з різними людьми, то кар’єра продакту не для вас.

Він постійно експериментує з ціною підписки, call-to-action на сайті або онбордингом у додатку. Метрики не завжди покращуються – це нормально. Коли Джек прийшов у компанію, було незрозуміло, які фічі увійдуть до першої версії продукту. Команда склала величезний перелік, який було неможливо продати. Джек проаналізував конкурентів, провів глибинні інтерв’ю з аудиторією, визначив цінність товару.

Product Manager в IT: хто такий, що робить та як ним стати

Суперсила проджекта – бачити кінцевий результат через призму завдань, розраховуючи час, гроші та людино-години потрібні на їхнє виконання. Проджект менеджер – це людина, котра вміє зробити з ідеї кінцевий продукт. Про підготовку експериментів та аналіз результатів ми розповідаємо у статті 10 соромних питань про Growth. Ви визначатимете, які фічі розробляти в першу чергу, а які можуть почекати.

хто такий product marketing manager та як ним стати

Вам потрібно вирішувати завдання, розбудовуючи логічні зв’язки між фактами, а не перебираючи ідеї. Вам необхідно володіти методологіями гнучкої розробки та розуміти, як їх впроваджувати. Потрібно розбиратися у технологічному стеку проекту та знати, як він впливає на продукт. Вам треба розуміти дизайн як інструмент спілкування з користувачем та вміти похвалити або розкритикувати інтерфейс з опорою на аргументи, а не на інтуїцію та смак. Але насправді не обов’язково закінчувати ЗВО за відповідним напрямом (хоча це і є великим плюсом).

Що потрібно пам’ятати на фазі діскавері

У статті про data-driven гіпотези ми вчимося формулювати гіпотези за п’ять кроків на прикладі RPG ігри та даємо безкоштовний шаблон для їх систематизації. Навчитися фільтрувати ідеї допоможе наша стаття про Lean Startup. У телеграм-каналі ми приготували вам стартер пак справжнього продакт-менеджера.

хто такий product marketing manager та як ним стати

Найцікавіше, що іноді керівники продуктів змінюють не посаду, а компанію і величину проєктів. Робота продактом настільки цікава й різноманітна, що, часом, стає справою життя. Вибачте, але лекції не працюють – стаття, де розповідаємо про ефективні формати навчання.

Достойний продукт, до того ж українською мовою. Створення product backlog — лише половина справи. Його потрібно правильно пріоритезувати, щоб наприкінці кожної ітерації отримувати продукт, здатний принести певну цінність для користувачів. У такому випадку його простіше тестувати і допрацьовувати. Product Manager повинен чітко розуміти цінність своєї пропозиції і причини, за якими користувачі повинні зробити покупку. Він створюється для того, щоб вирішувати завдання певної цільової аудиторії.

Хто такий Product Manager

Візьміть за правило спілкуватися з трьома новими людьми на тиждень, які можуть бути корисними для вас, і шукайте, чим ви можете допомогти їм. Які метрики вам потрібні, за допомогою яких даних можна порахувати ці метрики і що ви робитимете з отриманими результатами – це смислова складова навички. Є ще технічна знання SQL, Python, Google Analytics, Yandex Metrika. Менеджер бере активну участь у кожній стадії розробки продукту.

Leave a Reply

Your email address will not be published.